Одеса, вул. Слєпньова, 3
Нам довіряють найважливіше!

+38 0-800-331-601

(цілодобово)

+38 097-066-88-34

(телефон УЗД)

UK

Відділення інтенсивної терапії новонароджених

Відділення інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку №1 надає невідкладну допомогу дітям з різною перинатальною патологією.

У зоні особливої ​​уваги — діти, що народилися недоношеними, які піддаються високому ризику розвитку різних ускладнень, що порушують якість їх життя в неонатальному і наступних періодах, більшу частину яких можна запобігти. У зв'язку з цим, впровадження нових технологій та інноваційних методик реанімації, що застосовуються в «Пологовому будинку №1», дозволяє не тільки зберегти життя маленьким пацієнтам, а й попередити розвиток важкої патології, зумовленої перинатальними причинами.

Основною проблемою, з якою стикаються наші неонатологи при виходжуванні недоношених дітей, є нестабільне дихання, апное і короткочасні зупинки дихання. У цих ситуаціях порушується кисневий обмін організму, може розвинутися гіпоксія. Для стабілізації дихання в нашому пологовому будинку використовуються найсучасніші закордонні апарати ШВЛ.

Відділення інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку №1

Вкрай важливим для поліпшення фізіологічного прогнозу і подальшого псіхофізіологічного розвитку недоношеної дитини ми вважаємо забезпечення параметрів комфортної температури, вологості, необхідного рівня кисню — ці умови створюються за допомогою сучасних інкубаторів, що дозволяє виключити будь-які стресові впливи навколишнього середовища. У відділенні реанімації та інтенсивної терапії новонароджених нашого пологового будинку використовується повнофункціональний комплекс обладнання для розвиваючого догляду за новонародженими: реанімаційна система для новонароджених Lifetherm, Air-Shelds Vickers, Fanem; апарати ШВЛ SLE 5000 і Bear Cub 750 PSV; монітори пацієнта Colin BP-S 510.

Як відомо, ураження легень у новонароджених, пов'язане з незрілістю, і, перш за все, з незавершеним дозріванням системи сурфактанта. Це є однією з основних причин, що визначають дитячу смертність і інвалідизацію. Зустрічальність дефіциту сурфактанту тим вище, чим менше гестаційний вік і маса тіла дитини при народженні. Однак на його частоту сильно впливають методи пренатальної профілактики при загрозі передчасних пологів. У нашому пологовому будинку використовується профілактичне введення бетаметазону при загрозі передчасних пологів, котрий викликає швидку стимуляцію «дозрівання» в легких плоду системи синтезу сурфактанту, сприяє зниженню частоти внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) і перивентрикулярной лейкомаляції (ПВЛ) у недоношених дітей з гестаційним віком понад 28 тижнів, приводячи до вірогідного зменшення їх перинатальної захворюваності та смертності.

З метою профілактики респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у недоношених дітей використовується ранній початок биназального спонтанного дихання під постійним позитивним тиском на видиху (CPAP) при наявному самостійному диханні. Це дозволяє ефективно збільшувати функціональну залишкову ємність легенів і підтримувати стабільний тиск в дихальних путях. Канюлі для проведення СРАР встановлюються безпосередньо в пологовому залі відразу після народження. Цей неінвазивний метод респіраторної підтримки дозволяє нам зменшити кількість ускладнень при проведенні оксигенотерапії і скоротити кількість днів, проведених у відділенні реанімації. Для проведення даної методики в нашому пологовому будинку використовуються апарати неінвазивного СРАР «Аrabella».

Для лікування респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у недоношених дітей в нашому пологовому будинку застосовується своєчасне введення екзогенного сурфактанта малоінвазивним методом Lisa, що виключає агресивний травматичний вплив на легеневу тканину, істотно підвищує відсоток виживання недоношених і знижує їх інвалідизацію. Методика взаімствована з провідних клінік Австрії та інших європейських центрів з виходжування маловагових дітей.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

НАШІ СПЕЦІАЛІСТИ

Колотілкін Юрій Олександрович
Колотілкін Юрій Олександрович

Завідувач відділенням інтенсивної терапії новонароджених

Луцюк Владислав Валентинович
Луцюк Владислав Валентинович

У нашому пологовому будинку застосовується одна з сучасних розробок в області респіраторної терапії новонароджених — високочастотна осциляторний штучна вентиляція легенів (ВЧО ШВЛ — з частотою дихання 150-3000 за хвилину)  — ефективний метод лікування дихальної недостатності, який знижує до мінімуму ризик летальності та інвалідизації новонароджених. ВЧО ШВЛ призводить до менших пошкоджень легенів, ніж стандартні режими ШВЛ, зберігає ендогенний пул сурфактанта і, таким чином, знижує необхідність в застосуванні екзогенного сурфактанту або його введення в повторних дозах.

У нашому пологовому будинку успішно впроваджено розвиваючий догляд за новонародженим з обов'язковим залученням батьків до догляду за немовлям, навіть з екстремально низькою масою тіла, тому що ми вважаємо, що можливість тактильного контакту з матір'ю, психологічний спокій і матері, і дитини є важливою умовою успішного розвитку дитини. Ми активно використовуємо для цього метод "Кенгуру" і дотримуємося сучасної стратегії ведення недоношених новонароджених, що має на увазі не лише виходжування дитини, але і розвиток головного мозку, що значною мірою обумовлює якість життя надалі.

Окрім наявності сучасного високотехнологічного обладнання важливим фактором успішного виходжування глубоконедоношенних дітей є наші лікарі. Всі фахівці, що працюють у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, мають вищу та першу категорію зі стажем роботи понад 10 років.

Очолює відділення Колотілкін Ю.А., який був визнаний Одеським міським управлінням охорони здоров'я «Кращим працівником охорони здоров'я» в номінації «Кращий спеціаліст інтенсивної терапії та анестезіології в педіатричній службі» в 2017 році.

Аналізуючи показники виходжування глубоконедоношенних дітей, що народилися в нашому пологовому будинку, за 5 років, нами проліковано 7 дітей з масою менше 1 кілограма — всі діти вижили і були переведені в стаціонари міста для подальшого лікування.