Одеса, вул. Слєпньова, 3
Нам довіряють найважливіше!

+38 (048) 700-32-70

(цілодобово)

+38 (048) 700-32-28

(запис на прийом)

+38 (097) 066-88-34

Запис на УЗД

UK

Відділення інтенсивної терапії новонароджених

Відділення інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку №1 надає невідкладну допомогу дітям з різною перинатальною патологією.

Відділення оснащене сучасною апаратурою для надання якісної медичної допомоги, що дозволяє значно поліпшити результати виходжування дітей.

У зоні особливої ​​уваги - діти, що народилися недоношеними, які піддаються високому ризику розвитку різних ускладнень, що порушують якість їх життя в неонатальному і наступних періодах, більшу частину яких можна запобігти. У зв'язку з цим, впровадження нових технологій та інноваційних методик реанімації, що застосовуються в «Пологовому будинку №1», дозволяє не тільки зберегти життя маленьким пацієнтам, а й попередити розвиток важкої патології, зумовленої перинатальними причинами.

Основною проблемою, з якою стикатися наші неонатологи при виходжуванні недоношених дітей, є нестабільне дихання, апное і короткочасні зупинки дихання. У цих ситуаціях порушується кисневий обмін організму, може розвинутися гіпоксія. Для стабілізації дихання в нашому пологовому будинку використовуються найсучасніші закордонні апарати ШВЛ.
Вкрай важливим для нормального розвитку організму недоношеної дитини ми вважаємо забезпечення параметрів комфортної температури, вологості, необхідного рівня кисню - ці умови створюються за допомогою сучасних інкубаторів, що дозволяють виключити будь-які стресові впливу навколишнього середовища. У відділенні реанімації та інтенсивної терапії новонароджених нашого пологового будинку використовується повнофункціональний комплекс обладнання для розвиваючого догляду за новонародженими: реанімаційну систему для новонароджених Lifetherm, Air-Shelds Vickers, Fanem; апарати ШВЛ SLE 5000 і Bear Cub 750 PSV; монітори пацієнта Colin BP-S 510. Даний комплекс обладнання представляє інноваційне високотехнологічне рішення для виходжування глибоко недоношених новонароджених, які народилися в нашому пологовому будинку. Подібні інноваційні рішення дозволили створити для глубоконедоношенних дітей оптимальні умови для поліпшення фізіологічного прогнозу і подальшого псіхофізіологічесческого розвитку дитини.

Як відомо, ураження легень у новонароджених, особливо у недоношених, пов'язане з незрілістю, і, перш за все, з незавершеним дозріванням системи сурфактанта, є однією з основних причин, що визначають дитячу смертність і інвалідизацію. Зустрічальність дефіциту сурфактанту тим вище, чим менше гестаційний вік і маса тіла дитини при народженні. Однак на його частоту сильно впливають методи пренатальної профілактики при загрозі передчасних пологів. У нашому пологовому будинку використовується профілактичне введення бетаметазону при загрозі передчасних пологів, котрий викликає швидку стимуляцію «дозрівання» в легких плоду системи синтезу сурфактанту, сприяє зниженню частоти внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) і перивентрикулярной лейкомаляції (ПВЛ) у недоношених дітей з гестаційним віком понад 28 тижнів, приводячи до вірогідного зменшення їх перинатальної захворюваності та смертності.

З метою профілактики респіраторного дистрес синдрому (РДС) у недоношених дітей в нашому пологовому будинку використовується ранній початок биназальная спонтанного дихання під постійним позитивним тиском на видиху (CPAP) при наявному самостійному диханні. Це дозволяє ефективно збільшувати функціональну залишкову ємність легенів і підтримувати стабільний тиск в дихальних путях.Канюлі для проведення СРАР встановлюються безпосередньо пологовому залі відразу після народження. Цей неінвазивний метод респіраторної підтримки дозволяє нам зменшити кількість ускладнень при проведенні оксигенотерапії і скоротити кількість днів, проведених у відділенні реанімації. Для проведення даної методики в пологовому будинку використовуються апарати неінвазивного СРАР «Аrabella».

Для лікування респіраторного дистрес синдрому (РДС) у недоношених дітей в нашому пологовому будинку при- змінюється сучасне введення екзогенного сурфактанта малоінвазивним методом Lisa, яка виключає агресивне травматичне вплив на легеневу тканину маленького пацієнта і істотно підвищує відсоток виживання недоношених і знижує їх інвалідизацію. Методика взаімствована з провідних клінік Австрії та інших європейських центрів з виходжування маловагових дітей.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

НАШІ СПЕЦІАЛІСТИ

Луцюк Владислав Валентинович
Луцюк Владислав Валентинович

У нашому пологовому будинку застосовується одна з сучасних розробок в області респіраторної терапії новонароджених - високочастотна осциляторний штучна вентиляція легенів (ВЧО ШВЛ - з частотою дихання 150-3000 за хвилину) - ефективний метод лікування дихальної недостатності, який знижує до мінімуму ризик летальності та інвалідизації новонароджених. ВЧО ШВЛ призводить до менших пошкоджень легенів, ніж стандартні режими ШВЛ, зберігає ендогенний пул сурфактанта і, таким чином, знижує необхідність в застосуванні екзогенного сурфактанту або його введення в повторних дозах.

У нашому пологовому будинку успішно впроваджений розвиває догляд за новонародженим з обов'язковим залученням батьків до догляду за немовлям навіть з екстремально низькою масою тіла, тому що ми вважаємо, що можливість тактильного контакту з матір'ю, психологічне спокій і матері, і дитини є одним з важливих умов успішного розвитку недоношеної дитини. Ми активно використовуємо для цього метод «Кенгуру» та дотримуємося сучасної стратегія ведення недоношених новонароджених, що має на увазі в себе не тільки власне догляд за дитиною, а й розвиток головного мозку, яке значною мірою зумовлює якість життя в подальшому.

Окрім наявності сучасного високотехнологічного обладнання важливим фактором успішного виходжування глубоконедоношенних дітей є наші лікарі. Всі фахівці, що працюють у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, мають вищу та першу категорію зі стажем роботи понад 10 років.

Очолює відділення Колотілкін Ю.А., який був визнаний Одеським міським управлінням охорони здоров'я «Кращим працівником охорони здоров'я в номінації - Кращий спеціаліст інтенсивної терапії та анестезіології в педіатричній службі» в 2017 році.

Аналізуючи показники виходжування глубоконедоношенних дітей, що народилися в нашому пологовому будинку, за 5 років, нами проліковано 7 дітей з масою менше 1 кілограма - всі діти вижили і були переведені в стаціонари міста для подальшого лікування.

СЕРТИФІКАТИ І НАГОРОДИ