ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Отримавши діагноз «істміко-цервікальна недостатність» вагітні починають переживати, але ж хвилювання їх часто зайві, адже хірургічне лікування шийки матки під час вагітності показано далеко не завжди.
Ось основні показання для проведення цервікального серкляжа:
Довжина шийки матки 25 мм і більше під час вагітності є абсолютною нормою і ніяких втручань не потребує.
Міжнародна федерація акушерів-гінекологів рекомендує вимірювати довжину шийки матки у всіх жінок з 19 по 24 тижні вагітності. Класика жанру — вкорочення довжини шийки матки на терміні вагітності 16-24 тижні. Якщо шийка матки дорівнює або більше 30 мм, то до 24 тижнів вагітності проводиться контроль вимірювань один раз в два тижні; якщо 26-29 мм — один раз в тиждень.
Якщо шийка матки 25 мм і менше, показано накладення шва на шийку матки.
Протипоказання до накладання шва на шийку матки такі:
Ерозія шийки матки не є протипоказанням до хірургічного лікування шийки матки, якщо не виділяється патогенна мікрофлора.
По термінах виконання виділяють следцющіе види серкляжа:
Також серкляж поділяються по доступу через який вони виконуються: вагінальний або лапароскопічний (який зараз замінив лапаротомного). На сьогоднішній день в світі виконується в основом три види серкляжа:
Залежно від методу, обраного лікарем, тривалість серкляжа може становити від 10 до 20 хвилин. Серкляж проводять виключно в стаціонарі. Після операції жінка може перебувати в стаціонарі від 2-3 діб до 1-2 тижнів.
На малюнку нижче схематично зображений накладений серкляж (праворуч):
Серкляж виконують спеціальними нитками або стрічками — їх вшивають навколо цервікса і затягують. Виникає механічна перешкода розкриття шийки. Перед пологами шви видаляють, але у жінок, які планують повторні вагітності, шовний матеріал зберігають. Дитину в цьому випадку витягають шляхом кесаревого розтину.
Аналізи, які необхідні для проведення (наказ №620 МОЗ України):
Якщо є відхилення від норми, необхідна їх корекція в короткі терміни. Лейкоцити в мазку говорять про запальний процес в піхві, тому вагітній призначається місцева протизапальна терапія. Під час операції можливе призначення профілактичних доз антибіотиків.
Жінкам з резус-негативною групою крові, які вагітні від резус-позитивного чоловіка, необхідна профілактика конфлікту з плодом. При відсутності у пацієнтки антитіл для сенсибілізації внутрішньом'язово вводиться антирезус-імуноглобулін в дозі 1500 МО.
Імовірність виникнення ускладнень після серкляжа і їх характер залежить від терміну вагітності і акушерської ситуації. Індикаторами несприятливого результату є:
Найчастіше приєднується інфекція, яка може локалізуватися в піхву, поширитися на амнион (хориоамнионит), в важких випадках перейти в сепсис.
Запалення плодових оболонок викликає їх передчасний розрив. Немає точних зв'язку накладення швів і ризику інфекційних ускладнень, т.к. У жінок з ІЦН часто зустрічається хронічне запалення статевих органів.
Нитки виготовляються з інертних матеріалів, але це не запобігає розвитку дисбіозу піхви або кольпіту. Чужорідне тіло завжди стає фактором, що збільшує ризик інфікування.
Шийка матки містить велику кількість судин, тому завжди є ризик кровотечі або формування гематоми.
Іншими ускладненнями є:
Також слід пам'ятати про те, що навіть успішно проведена операція не гарантує від повторного виникнення ІЦН в майбутньому. Саме тому потрібно уважно стежити за станом здоров'я при плануванні чергову вагітність і вчасно звертатися за медичною допомогою в разі появи неприємних симптомів в області промежини або черевної порожнини.
© 2024 ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ